«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Yürüyerek Elektrik Üretin

Yürüyerek Elektrik Üretin

yürüyerek elektrik 2

Yürüyerek elektrik üretebilir ve sokak aydınlatmalarını besleyebilirsiniz.

İngiltere Bird Caddesi, piezoelektrik teknolojisi yardımı ile müşterilerinin yürüyüşünden elektrik üretiyor ve bu elektriği aydınlatma için kullanabiliyor.

yürüyerek elektrik

Her adımınız 5 Watt

Şirketin tasarladığı her V3 panel üçgen formuna sahip ve 500 mm kenarlıkları bulunuyor.Yaya metriklerini de hesaplayabilen sistem ile yaklaşık olarak her adım 5 watt değerinde.Buradan elde edilen enerji ile sokak lambaları ve Bluetooth vericileri beslenebilecek.Tüm bunlara ek olarak müşteriler bu telefonları yardımı ile ne kadar elektrik ürettiklerini görebilecek.

“Facebook sayfamızı beğenmek için tıklayın”

yürüyerek elektrik 1

Bird Caddesi gelecekteki moda, yaşam, perakende merkezleri için  pilot proje olarak tasarlandı.İnsanların yoğun kullandığı caddelerde piezoelektrik teknolojisi ile elektrik üretilebileceğini ve bu elektrik ile çeşitli kaynakların beslenebileceğini gösteren bir proje.

“Biyonik yaprak ile yakıt üretimi”

Yeni fikirlere ve akıllı çözümlere sahip şehirler çok uzakta değil.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *