«
  1. Ana sayfa
  2. Bilim
  3. Yaşam Süresi En Uzun Olan Ülkeler

Yaşam Süresi En Uzun Olan Ülkeler

yasam_suresi_1

Vatandaşlarının yaşam süresi en uzun olan ülkeler belirlendi.

The Sun gazetesindeki habere göre geçen yıl en uzun yaşam süresi konusunda başı Japonya çekiyordu. Ancak Japonya bu ünvanını 2040 yılında ortalama yaşam süresini 85.8’e çıkartması beklenen İspanya’ya kaptırmış durumda.

“Robotlar robot üretecekler.”

ABD merkezli Hastalık Ölçütleri ve Değerlendirmeleri Enstitüsü’nün (IHME) araştırma raporundaki tahminlere göre 2040’a kadar İspanya, ortalama yaşam süresinin en çok artacağı ülke olacak.

yasam_suresi

Araştırmacılar bu artan  ortalama yaşam süresini insanların en çok sebze, meyve ve balık, en azsa et ve yumurta tükettiği Akdeniz diyetinin büyük rolü olduğunu ifade ediyor.

“İnsanların büyük bölümü egzersiz yapmıyorlar. Sebepleri ve sonuçları nedir?”

Ortalama yaşam süresi 87.7 olan Japonya ise ikinci sırada yer alıyor. Üçüncülüğü Singapur alırken İsviçre dördüncü İtalya ise beşinci durumda. Daha sonra ise sırasıyla İsrail, Fransa, Lüksemburg ve Avustralya gelmekte.

 

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *