Kapat
xiaomi akıllı ayakkabı 2
Teknoloji 0

Xiaomi Akıllı Ayakkabı!

Xiaomi ve Intel’in birlikte tasarladığı akıllı ayakkabı Türkiye’ye geliyor.

Xiaomi Çin’in oldukça dikkat çeken firmalarında birisi olarak göze çarpmakta.Şimdi ise Intel ile birlikte akıllı ayakkabı tasarlayan firmanın 90 Minutes Ultra Smart Sportswear adını verdiği ayakkabısı Türkiye’de satışa çıktı.

xiaomi akıllı ayakkabı 1

Giyilebilir teknolojik cihazlar bu sefer de ayaklarımızda kendine yer buldu.Telefon, saat, çanta, bileklik derken şimdi de karşımıza akıllı ayakkabılar mı çıkacak?

“Asitle çalışan otobüsler yolda”

Çin’li teknoloji devi Xiaomi firmasının Intel ile birlikte tasarladığı ayakkabı n11.com ile Türkiye’de satışta.

xiaomi akıllı ayakkabı

Ayakkabının özellikleri ve fiyatı

Üzerindeki çip ile kullanıcısının bütün hareketlerini takip eden ayakkabı, hareketleri yürüme, koşma ve tırmanma gibi tanıyarak adım, mesafe ve kalori ölçümü yapabiliyor.60 gün batarya ömrü ile gelen ayakkabı kaymaz kaplama, hava yastığı ve antibakteriyel taban gibi özelliklere de sahip.Ayakkabını fiyatı ise 299 TL olarak belirlenmiş.Kullanıcısına farklı bir deneyim yaratacak olan ayakkabı n11.com üzerinden satışa sunulmuş durumda.

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.