Kapat
whatsapp yeni
Haberler 0

WhatsApp İçin De Reklam Dönemi Başlıyor!

WhatsApp da artık reklam gösterimine başlayacak.

Yetkililer WhatsApp için artık yeni bir dönemin başladığını ve reklam döneminin başlayacağını açıkladılar.

Bildiğiniz gibi WhatsApp en çok indirme sayılarından birine sahip olan uygulamalardan birisi. Arıca dünya çapında oldukça fazla popüler bir uygulama. Tabi uygulamanın bu seviyelere gelmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Mesela reklamsız olması. Uçtan uca şifreli mesajlaşma sağlaması. En önemlisi ise ücretsiz olması. Bu gibi özellikler uygulamayı zirveye taşımasında etkili olsa da artık reklamsız uygulama deneyimi özelliğini artık göremeyeceğiz.

“Batarya neden patlar?”

Reklam dönemi

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan uygulamanın tamamen ücretsiz ve fonksiyonlar açısından diğer hizmetlerden tamamen bağımsız kalacağını açıklanmıştı. Ancak daha sonra ise WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, Mark Zuckerberg’in en başından beri hedefinin WhatsApp’a reklam alma olduğunu ifade etmişti.

whatsapp internetsiz

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan son bilgilere göre, Facebook, uygulama için reklamlar üzerinde çalışmaya başlamış bile. Üzücü olan reklam dönemi ile birlikte, artık durumlar sekmesinde reklamlar göreceğiz.

“Teknoloji nedir?”

Reklamsız dönem kapanırken, şimdiden kullanıcılar tarafından büyük bir tepki söz konusu. İlk olarak iOS sürümü için başlayacak olan uygulama daha sonra da Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.