Kapat
whatsapp
Mobil 0

WhatsApp Her Türlü Dosyayı Paylaşmamıza İzin Verecek

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik ile her türlü dosyayı WhatsApp ile paylaşmamız mümkün olacak.

WhatsApp ile hali hazırda birçok dosya formatını paylaşabilmekteyiz.Videolar, görseller, sesler, dökümanlar gibi çoğu dosya formatını paylaşıyorduk.Ancak anlamadığımız konulardan biri de neden her dosya formatı bu paylaşıma dahil değildi.Kısaca paylaşılamayan bazı dosya formatlarından bahsedersek eğer, APK, PDF, Word dosyaları gibi dosyalar maalesef uygulama üzerinden paylaşılamıyordu.Ancak görünüşe göre bu kısıtlama ortadan kalkacak gibi. iOS için 128 MB’ın ve Android için 100 MB’ın altında olmak şartı ile istediğiniz her tür dosyayı WhatsApp’tan paylaşmaya başlayabileceğiz.

“WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesajları okuyun”

Sanırım bu dertten muzdarip ve çözülmesini bekleyen oldukça fazla kişi olacak ki Twitter üzerinden ekran görüntüleri gelmeye başladı.

100 MB gibi bir limit yeterli gözükse de önemli özelliklerinden bir tanesi de bu tür dosyalar için uygulamanın sıkıştırma uygulamayacak olması.Ayrıca kullanan arkadaşlar bilecekler ki gönderilemeyen dosya formatları için Google Drive, Yandex Disk yada Mega gibi platformalara ihtiyaç duyuyorduk.Anlaşılan o ki uygulama bu özelliği ile kullanıcıları daha başka platformlara muhtaç bırakmayarak kullanıcı kaybını önlemek istemiş.

Özellik şuan için belirli kullanıcılar için sunulmuş olsa da zamanla herkes için sunulacaktır.

 

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ı İnternetsiz Kullanın!

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.