«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Uzaydaki İlk Otomobil Tesla Roadster’i Anlık Takip Edin!

Uzaydaki İlk Otomobil Tesla Roadster’i Anlık Takip Edin!

tesla_roadster_1

Uzaydaki Tesla Roadster’i anlık olarak takip etmek ister misiniz?

Falcon Heavy roketlerinin amacı belki de çok başkaydı ama günün sonunda tüm ilgiyi uzaya gönderilen Tesla Roadster görüyor.Son zamanlarda sosyal medyanın ve dünyanın gündeminde olan en önemli olaylardan birisi de Tesla’nın aracının uzaydaki yolculuğu.Bir web sitesi de bu potansiyeli görmüş olacak ki uzayda yol almakta olan Tesla Roadster’i anlık olarak bize gösteriyor.

Tesla abartılıyor mu?

tesla_roadster

Şuan Tesla Roadster nerede?

Fırlatma gerçekleşti ve insanlar da doğal olarak aracın nerede olduğunu merak etmeye başladı.Bize bu bilgileri ilk başlarda Elon Musk Twitter hesabı aracılığı ile aktarıyordu.Şimdilerde ise “Whereisroadster” isimli bir web sitesi otomobilin nerede olduğunu ve durumunu bizlere gösteriyor.

Bu açılan web sitesi ile oldukça detaylı bir şema ile karşılaşıyoruz.Aracın dünyaya olan anlık uzaklığı, yörünge hızlı ve gittiği yön bizlere anlık olarak aktarılıyor. Aynı zamanda Chart bölümündeki simülasyon yardırımıyla Roadster’ın yörünge yolculuğunu kolayca görüntüleyebiliyorsunuz.

Web sitesine ulaşmak ve anlık olarak Tesla’nın aracını görüntülemek için tıklayınız.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *