Kapat
ucan_araba
Haberler 1

Uçan Araba 2019’da Satışta!

Uçan araba sonunda satışa hazır hale geliyor.

Terrafugia tarafından geliştirilen Transition gerekli testler ve hazırlıklarını tamamladı. Tamamlanan hazırlıklar ışığında uçan araba 2019 yılında satışa çıkacak.

İnsanlık için uçmak her zaman için bir tutku olmuştur. Uçmak için çok uğraşlar veren insanoğlu sonunda uçmayı başardığında bununla yetinmeyeceği belliydi. Artık uçmayı öğrenen insanoğlu hem uçan hem de araba gibi hareket edebilen taşıtlar için kolları sıvamıştı. Bunun ilk meyvelerinden birisi de Transition sonunda insanlık için kullanılabilir bir model haline geldi sayılır.

ucan_araba_1

Transition aslına bakacak olursak teknik açıdan bir uçak ve pilot lisansı ile uçurmak mümkün. Ancak aynı zamanda aracın uçak kanatlarını katlayarak normal otoyollarda kullanmak ta mümkün. Bu aslında yoğun olarak uçmak zorunda olan iş adamlarını hedef alan bir model olarak göze çarpıyor. Bir iş adamı olduğunuzu düşünün ve yoğun olarak uçmak zorundasınız. Her gittiğiniz yerde araç kiralamak gibi işlerle uğraşacaksınız. Buna ek olarak bir çok şey de olabilir tabiki. Ama bu uçan araba sayesinde oldukça fazla zaman kazanabilirsiniz.

“Volvo’dan tamamen elektrikli araç hamlesi.”

Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var. Bu uçan araba fikrini otoyollarda anide kanatlarını açarak uçmaya başlayan bir araç gibi düşünmeyelim. Transition da aynı uçaklar gibi hava limanlarından kule izni ile ve hava trafiğine uygun olarak uçacak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Kaynak

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

“Uçan Araba 2019’da Satışta!” üzerine 1 yorum

  1. Beliz Kur dedi ki:

    Harika bir bilgi olmuş. Emeğinize Sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.