Kapat
ucan_taksi
Haberler 0

Uber Tarafından Geliştirilen Uçan Taksi Tanıtıldı!

Uber taşımacılık sektöründe uçan taksi ile daha da güçlenecek.

Uber taşımacılık sektörüne giriş yaptığından beri sektörü oldukça değiştirdi ve yeni bir soluk getirdi. Buna rağmen şirket çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hali hazırda uçan taksi projesi üzerinde çalıştığı bilinen Uber, ilk uçan taksisinin prototipini basına tanıttı.

Uzayda bitki yetiştirilecek.

Şirket uçan taksi konseptini daha da geliştireceğinin sinyallerini çoktan vermiş bulunuyor. Bu gelişme de kendi kendine hareket edebilen uçan taksilerden bir filo kurmak. Şuan için tanıtılan prototip drone tasarımına benzerlik gösteriyor. Ancak bu taksilerin bu şekilde olacağı anlamına gelmiyor. Şirket bunun sadece bir model olduğunu ve bu tasarımı geliştirmek için önemli kaynak ayırdıklarının sinyallerini veriyor.

ucan_taksi_1

Filonun çalışmaya başlaması ile birlikte insanlar taksileri cep telefonlarında bulunan uygulama ile çağırabilecekler. Bu araçlar saatte 320 km gibi bir hızla seyahat edebilecek.Şirket yetkilileri uçan taksiler ile bir ağ kuracaklarını ve bu sayede herkesin uçan taksilere ulaşmasını sağlayacaklarını da belirtti.

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.