«
  1. Ana sayfa
  2. Havacılık
  3. Ticari Uzay İletişim İstasyonu Kuruluyor!

Ticari Uzay İletişim İstasyonu Kuruluyor!

uzay_iletisim_istasyonu

İngiltere’de ticari uzay iletişim istasyonu kurulacak!

Uzay her zaman insanları cezbetmeye ve sınırlarını keşfetmesi için insanları heyecanlandırmaya devam ediyor.Bu heyecanlardan bir yenisi de hepinizin bildiği gibi uzay turizmi.Uzay turizmi için sürekli ve sağlam adımlar atılmaya çalışılıyor.

İngiltere’de kurulacak olan ticari uzay iletişim istasyonu ile uzay turizmine daha kolay yatırım yapılabilecek.Bu da bu alandaki ilk ticari çalışma olarak göze çarpıyor.

uzay_iletisim_istasyonu_1

 

Proje

Dünyanın çoğu yerinde uzay araştırmaları amacı ile birçok uzay iletişim istasyonu bulunuyor.Ancak son zamanlarda İngiltere’de asteroit madenciliği ve ay gezileri gibi ticari çalışmaları desteklemek için ticari bir iletişim istasyonu üzerinde çalışılıyor.İşletmesini ise özel bir şirketin yapması planlanmış.

“Uzaydaki ilk otomobil Tesla Roadster’i anlık takip edin!”

İngiltere toprakları içinde Cornwall’da bulunan istasyon, İngiltere Uzay Ajansı’nın projesinin parçası olarak Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve özel firmalar tarafından kullanılmak üzere yenilenecek. Proje belirlenen bütçesi ise 2 milyon sterlin (2,8 milyon dolar). 

“Uzay çöpleri nasıl temizlenecek?”

Bu ticari iletişim istasyonu girişimi ile uzay araştırmaları ve uzay yolculukları devlet politikası olmaktan çıkacak gibi görünüyor.Bağımsız kurulan uzay şirketleri yada ortaklılar ile uzay turizminin yaygın hale gelmesi düşünülenden daha hızlı mümkün hale gelebilir.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *