Kapat
polestar_2
Haberler 0

Tesla’ya Volvo’dan Rakip Polestar 2!

Elektrikli araç konusunda Tesla’ya rakip Volvo Polestar 2 geliyor.

Elektrikli araç konusuna daha çok eğileceğini daha önceden de belirten Volvo, Polestar 2 ile karşımıza çıkıyor. Elektrikli araç sektöründe bir yarış başlamış hatta almış başını gidiyor durumda iken Tesla’yı tahtından etmeye hazırlanıyor.

Son günlerde Goodwood Hız Festivali‘nde kendini gösteren Polestar 1 gelecek yıl satışa sunulmaya hazırlanıyorken şirket Polestar 2’yi 2019‘da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmak istiyor. Bu sayede Tesla Model 3’e büyük bir rakip olmak istiyor.

“Volvo sadece elektrikli araç üreteceğiniz duyurdu.”

Polestar 1 hybrid bir otomobil olmasına rağmen Polestar 2 sonrasında tanıtılan tüm modeller tamamen elektrikli olacak. 500 km gibi bir menzile sahip olacağı düşünülen araç Volvo’nun (CMA) platformunu üzerine inşa edilecek.

polestar_2_1

Yeni araç eskisinden tasarım anlayışı ile de ayrılacak. Farkını bu şekilde ortaya koyması beklenen otomobil için tasarım çalışmaları başlamış durumda. Böylece otomobil diğer Volvo modellerin benzemeyecek ve farklı bir tasarıma sahip olacak.

“Norveç elektrikli ve otonom yük gemisi üretecek.”

Otomobil için maksimum hızın 230 km olması ve 0-100 hızlanmasının da 4.5 sn olması bekleniyor. Araç 2019 yılında tanıtıldıktan sonra 2020 yılında satışa sunulacak. Aynı zamanda Polestar 3 için de çalışmalar devam etmekte.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/volvo-polestar-2-geliyor

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.