«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Tesla’nızı Messenger Üzerinden Kontrol Edin!

Tesla’nızı Messenger Üzerinden Kontrol Edin!

tesla chat

Tesla, gün geçtikçe gelişen ve değişen üstün teknolojisine bir yenisini daha ekliyor.

Tesla için Smartcar adında bir girişim Teslabot adını verdiği Facebook Messenger Chatbotunu geliştirdi.Herkes chatbotlardan bahsederken bu yeni chatbot ise sadece Tesla’lar için kullanılabilen ve oldukça basit bir kullanıma sahip uygulama.

tesla chat bot

Teslabot ile aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilmeniz mümkün.Örneğin otomobilinizin camlarını açıp kapatabileceğiniz gibi, klima kontrolleri ve bir çok elektronik kontrolü yapabiliyorsunuz.

“Tesla Abartılıyor mu?”

Daha önce de Google Glass uygulaması geliştirmişti.

Smartcar’ın CEO’su olan Sahas Katta, 2013 senesinde de marka için resmi olmayan bir Google Glass uygulaması geliştirmişti. Daha sonra ise düşnmeden Smartcar’ı kuran bir girişimci kendisi.Şu anda ise Hyundai ile çalışıyor ve bu markanın Ioniq adlı yeni otomobiline teknolojisiyle destek veriyor. Her ne kadar chatbot’lar için daha yolun başında olsak da, bugün otomobilini Facebook Messenger üzerinden yönetecek olan Tesla sahipleri oldukça yenilikçi bir tecrübe yaşayacak.

tesla bot

Hemen üstteki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere otomobiliniz ile mesajlaşarak birçok işlem yapmanız mümkün.Canınız sıkılırsa sizin için espri bile yapan chatbota direk klima aç gibi komutlar da verebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *