Kapat
elektrikli_motosiklet
Haberler 0

Tesla’dan Elektrikli Motosiklet Konsepti!

Tesla geliştirilen elektrikli motosiklet konseptini tanıttı.

Londra’lı bir tasarımcı kendi hayal ettiği elektrikli motosiklet konseptini paylaştı. Ancak bunun sadece bir tasarım olduğunu ve Tesla’nın elektrikli motosiklet üretip üretmeyeceği konusunda bir bilginin olmadığını da belirtelim.

Tesla Model M

Tesla ürettiği elektrikli otomobiller ve araçlar ile sektörün liderlerinden birisi konumunda olmayı sürdürüyor. Elektrikli otomobilleri ve elektrikli kamyonu ile sektörde dikkat çekmeyi başarıyor ve en iyilerinden birisi konumunda. Ancak bir bakacak olursak Tesla tarafından henüz bir elektrikli motorsiklet tasarımı çıkmadı. Bu konuda bir tasarı ve çalışma olmadığını gören ve Tesla hayranı olan Jans Slapins, Tesla için bir motosiklet tasarladı. Bu da bir anlamda Tesla için bir elektrikli motorsiklet üret çağrısı anlamı taşıyor.

“Elektrik-Elektronik mühendisliği nedir? Ne iş yapar?”

Tasarım 150 kW gücünde. Lityum iyon bataryalar ile çalışacak ve karbon fiber lastikler kullanılmış. Tasarımda ağırlık merkezi de tam ortada tutulmuş.

Sizler de düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.