Kapat
tesla model y
Otomotiv 0

Tesla Model Y Geliyor!

Tesla, Model Y ismini taşıyan yeni aracı ile tekrar gündeme gelmeye hazırlanıyor.

Tesla gerek otomobilleri gerekse yeni teknolojileri ile gündeme gelen ve oldukça yenilikçi bir şirket olarak göze çarpıyor.Şimdi ise yeni aracı olacak olan Model Y ile ilgili detayları paylaştı.

“Teslanızı messenger üzerinden kontrol edin.”

Şirketin CEO’su Elon Musk, Kaliforniya’da düzenlenen genel kurul toplantısında konuştu.Yaptığı açıklamalar ile Tesla Model Y hakkında uzun süredir devam eden sessizliği bozdu.

tesla model y2

Yeni teknolojiler ile gelecek

Musk otomobil hakkında konuşmasında aracın gerek batarya gerek teknolojileri ile oldukça farklı bir araç olacağını dile getirdi.Aynı zamanda aracın bu özellikleri ile kısa sürede piyasada kendine yer bulacağını ve kendini kanıtlayacağını belirtti.

“Elon Musk ve tünel projesi”

Aracın ve üretim planlaması hakkında bir açıklama yapılmadı.Şirketin Model 3 adında elektrikli kamyonu üzerinde çalıştığını düşünürsek Model Y için biraz beklememiz gerekecek gibi.

tesla model y kamyon

Elektrikli kamyon hakkında ise oldukça fazla bir yük kapasitesi ve uzun bir menzile sahip olacağı belirtildi.2018 öncesinde ise ilk prototipler ile karşılaşabiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Wikipedia Engelsiz Türkçe Sürümü!

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.