«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Teröre Karşı Yüz Tanıma Teknolojisi

Teröre Karşı Yüz Tanıma Teknolojisi

yüz tanıma teknoljisi

Tüm dünya teröre karşı mücadele veriyor.Şimdi ise Almanya Berlin tren istasyonunda yüz tanıma teknolojisi yardımı ile güvenliği artırmayı deneyecek.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, yüz tanıma tenolojisi ile Berlin tren istasyonunu denetim altına alacaklarını ve eğer başarılı olunursa diğer bölgelere de yayılması için çalışmalar başlatılacağını belirtti.

yüz tanıma teknoljisi 1

Thomas de Maiziere;

“Tren istasyonlarında zaten video gözetimimiz var, fakat istasyonda eğer bir terörist varsa, bizi uyarabilecek bir yazılımımız bulunmuyordu. Bu yazılımın güvenilirliği ve doğruluğu kanıtlanırsa, gözetim kameraları bulunan diğer yerlerde ciddi suçlar için de kullanılabilir.”

dedi.

“Facebook ve beyin kontrollü yazı teknolojisi”

Almanya geçtiğimiz yazdan bu yana çeşitli terör saldırılarından etkilendi.Yetkililer ise bu durum karşısında boş durmayarak yeni sistemler ile güvenliği artırmak istiyorlar.

 

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *