Kapat
t-pod
Teknoloji 0

T-Pod İle Sürücüsüz Nakliye

T-Pod sürücüsüz nakliye aracı 2020’de hizmete girecek.

T-Pod adı verilen yeni nakliye araçları ile çevreye daha az zarar vererek nakliye işlemleri yapabilmek mümkün hale geliyor.

“Hyperloop One ilk testini başarı ile tamamladı”

Kamera ve telemetre sistemi ile donatılan T-pod’lar otonom sürüş özelliklerine sahip.Ancak araçlar, merkezi tesislerde bulunan sürücü istasyonlarından da operatörler tarafından uzaktan kontrol edilebilecek. Böylelikle, nakliye sırasında sürekli çalışan biri yerine, her gün vardiya sonunda eve dönen çalışanlar sayesinde işlemler daha verimli bir şekilde tamamlayabilecek.

t-pod 3

200 araç

Her araç yaklaşık 7 metre uzunluğunda ve 15 standart palet kargo kapasitesinde olacak. Tam yükle 18 ton ağırlığa ulaşacak olan araç, 200 kWh pil paketi ile yaklaşık 200 km mesafe katedebilecek.

“Volkswagen’den elektrikli otomobil”

İlk gerçek ölçekli prototipi henüz yeni açıklanan aracın yol testleri bu yıl tamamlanması bekleniyor. 2020 yılında 200 T-pod’luk araç filosunun halinde İsveç’te göreve başlaması hedefleniyor ve ayrıca araçlar için yeni şarj istasyonları da kurulacak.

t-pod 2

Geliştiricilere göre bu araçların geleneksel nakliye kamyonlarından daha sessiz, daha güvenli, daha çevre dostu ve daha ekonomik olması nedeniyle birkaç yıl içinde yaygın olarak kullanılacak. Kaza oranı düşük olan sürücüsüz araçlarda, ek şoför maliyetlerinin olmaması bu alandaki çalışmaları cazip hale getiriyor.

“Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın”

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.