«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. SpotMini Yakında Satışa Çıkacak!

SpotMini Yakında Satışa Çıkacak!

spotmini

Boston Dynamics’in başarılı robotlarından olan SpotMini için satış tarihi açıklandı.

SpotMini Boston Dynamics tarafından geliştirilen dört ayaklı bir robot olarak tanınmakta. Yüksek hareket kabiliyetinin yanında kapıları açabilen, hızlı hareket edebilen ve dışarıdan gelen tekme gibi etkilere karşı dayanabilen robot gelecek yıl satışa geçecek. Boston Dynamics Başkanı Marc Raibert robotun satışı ile ilgili açıklamalar yaptı. Robotun güvenlik görevlerini yerine getirebileceğini ve şantiye yönetimi gibi işleri yapabileceğini belirtti.

Robot hakkında yayınlanan videolar sayesinde kabiliyetlerini bütün dünyaya kanıtlamayı başarmış durumda. Son yayınlanan videoda üzerinde bulunan kameralar yardımıyla etrafını tanıyabilmekte ve engellerden kendini sakınabilmekte. Otonom hareketi başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

spotmini_1

Robot şuana için 10 adet prototipe sahip ancak bu yıl içinde 100 adet üretilmesi ve gelecek yıl satışa sunulması planlanıyor. Şuan için herhangi bir fiyat etiketinden bahsedilmese de bu robotun özel müşterileri olacaktır bu da bizi yüksek fiyatlarla karşılaşırsak çok şaşırtmaz gibi görünüyor.

SpotMini hakkında bu gelişmeden de bahsetmişken Atlas’ın da yeteneklerinin son yayınlanan videoda oldukça artırıldığını görmekteyiz. Eskiden ters takla atabilen Atlas artık arazide tek başına koşmaya da başladı. Buraya tıklayarak ilgili içeriği okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki videodan SpotMini’nin son yayınlanan videosunu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *