Kapat
robot
Bilim 0

Robotlar Robot Üretecekler!

Çin’de robotlar robot üretecekler.

İsviçreli bir robotik şirketi olan ABB, Çin’in Şangay kentinde 150 milyon dolarlık gelişmiş robot fabrikası kurduğunu duyurdu.

ABB şirketi Çin’de oldukça iyi bir yatırım ile bir robotik şirketi kurdu. Şirket tarafından kurulan bu fabrikada şirketin YuMi adındaki tek kollu robotları başka robotlar üretmek için kullanılacak. ABB, ayrıca SafeMove2 yazılımından da fabrikada faydalanmak istiyor. Bu sayede YuMi ve diğer otomatik makinalar, insanlarla yakın mesafede güvenli bir şekilde çalışabilecekler.

“Otomatik biber toplama robotu ile tanışın.”

Şirkte kurduğu bu fabrikayı dünyanın en iyi ve gelişmiş robotik fabrikası yapmak istediğini belirtiyor. Bunlara ek olarak ise bir Ar-Ge merkezi de bulunacak ve burada yapay zeka çalışmaları yürütülecek.

ABB Çin’de otomotiv şirketleri ve elektronik üreticilerine robot satıyor. Çin, ABB şirketinin Amerika’dan sonra en çok satış yaptığı ülke konumunda bulunuyor ve bu da oldukça büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Yeni fabrika ile ABB ülkedeki varlığını daha da güçlendirebilir. 7 bin metrekarelik fabrikanın 2020’de kullanıma açılması bekleniyor.

 

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.