Kapat
pininfarina_elektrikli_1
Haberler 0

Pininfarina’dan 2 Milyon Dolar Değerinde Elektrikli Otomobil!

İtalyan tasarım devinden 2 milyon dolarlık elektrikli otomobil geliyor.

İtalyan otomotiv tasarımcısı olan Battista Farina tarafından 1950 yılında kurulmuş olan ve günümüzde hala dünyanın hayranlıkla baktığı tasarımlar çıkartan Pininfarina genel olarak Ferrari ile özdeşleşmiştir.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, mart ayında elektrikli hyper bir otomobil üretilmeye başlanacak. Araç hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce haberini yaptığımız Volvo’ da elektrikli bir araç ile Tesla’ya rakip olmaya geliyordu ancak bu araç 2 milyon dolarlık değeri ile pek Tesla’ya rakip olmaya gelecek gibi görünmüyor.

“Volvo’da tamamen elektrikli Polestar 2 geliyor.”

Pininfarina CEO’su Michael Perschke, bu hyper otomobil için 0-100 hızlanmasının 2 saniyenin daha altında olacağını iddia ediyor. 500 km gibi bir menzile sahip olacağı beklenen araç 400 km/s gibi yüksek bir hıza çıkabilecek.

pininfarina_elektrikli

Böyle bir hıza çıkan bir araba için batarya sorunları olmayacak mı? Şarjı ne kadar dayanacak? gibi sorular ortaya çıkacaktır. Bu konu hakkında da yine Michael Perschke’den gelen açıklamada 15 dk gibi kısa sürede %80 sarj seviyesine ulaşılacağı söyleniyor.

“ABS nedir? Ne işe yarar?”

PFO kod adıyla geliştirilen araç, Pebble Beach Concours d’Elegance‘da VIP konuklara tanıtılacak. Otomobili görmek için ise, gelecek yıl Mart ayında düzenlenecek olan 2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘nı beklememiz gerekiyor.

Kaynak

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.