Kapat
sosyal_mesafe_sensormatic
Tanıtım 0

Pandemi Sürecinde Güvenli Sosyal Mesafe Alanı Nasıl Oluşturulur?

Virüsün yayılması ile beraber pandemi ve sosyal mesafe kuralları geldi. Özellikle bu süreçte kişilerin kendi ve çevre sağlığı için belirli önlemler alması gerekmektedir. Sosyal mesafe kuralı günlük hayatta uygulanması gereken ve kişilerin hayatını korumak adına uygulamaları gereken en büyük etkenlerden biridir.

Sosyal Mesafeyi Koruma Sistemi Nedir?

Sosyal mesafeyi koruma sistemi kişilere günlük yaşantısında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem pandemi dönemi içerisinde en çok tercih edilen ve kişilerin güvenliğini sağlayan bir sistemdir. Sistem içerisinde video analiz yazılımları bulunmaktadır. Kişilerin belirli bir alandan çıkması veya birbirlerine temas edecek kadar yakın olması durumunda sosyal mesafeyi koruma sistemi uyarı vermektedir.

Dışarıda Yaşamı Kaliteli Bir Hale Getirin

Kişiler uyarılar ve önlemler sayesinde dışarıda rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler. Özellikle iş, okul ve benzeri kalabalık yerlerde yeni normal dönemde bulunan düzene uymak oldukça zor bir hale geliyor. Bunun için kişiler teknolojiden yardım alarak, mesafelerini daha net bir şekilde takip edebilir ve kendilerini koruyabilirler.

Sosyal Mesafeyi Koruma Sistemi Nasıl Çalışır?

Sosyal mesafeyi koruma sistemi kişinin etrafında bulunan çevreyi tarar. Yakın çevrede bulunan insanları, gidilecek olan yerleri tarayarak bir sosyal mesafe algılama algoritması geliştirir. Özellikle aşırı insanların bulunduğu yerlerde sosyal mesafe uyarı cihazı harekete geçerek kişiler için olası senaryolar oluşturur. Bu olası senaryolar, sosyal mesafenin aşılabileceği alanları kapsar. Kişiler sosyal mesafe uyarı sistemi sayesinde kendilerine daha güvenli bir çember oluşturabilirler.

Sosyal Mesafe Cihazı Uyarı Verir

Bu cihazlar sosyal mesafenin aşılması durumunda kişileri direkt olarak uyararak, bireyleri sürekli olarak korumaya almaktadır. Bununla beraber bulunan alanın büyüklüğüne göre, senaryoları daha geniş bir hale getirebilmektedir. Kovid 19 ile beraber başlayan sosyal izolasyonun, yeni normal düzende de devam ettirilmesi oldukça önemli. Sosyal mesafe uyarı sistemi şu anda aktif olarak çeşitli birçok alanda kullanıma geçen, son teknoloji ürünlerinden biridir. Bu sistem özellikle mağazalar için en çok tercih edilen ürünler arasına girmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Döner Tabla Dişlisi ve Rulman İmalatı

Sağlık için Kullanılan Sosyal Mesafe Uyarı Sistemi

Hastane, mağaza, alışveriş merkezi gibi kalabalığın çok olduğu ortamlarda sıklıkla tercih edilen bu ürün aynı zamanda da bireysel olarak kullanılabilir. Sosyal mesafe uyarı cihazı kişilerin kapalı alanlarda güvenliğini sağlarken, iş çıkışında toplu taşımada veya yoldaki güvenliğini de korumaktadır. Özellikle sağlığın bu kadar önemli olduğu bu dönemde bu tarz bir akıllı teknoloji ürünün kullanılması oldukça önemlidir. Bu teknoloji sizin güven çemberinizi oluşturmanız adına destek sağlamaktadır.

Sosyal Mesafeyi Koruma Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yeni bir düzene geçilmesi ile beraber birçok toplu alan açıldı. Kişilerin günlük hayatında ve sosyal alanlarında ki ihlalerde bu durumla beraber arttı. Özellikle çalışan, okula giden veya toplu alanlara girmek zorunda olan kişiler için Kovid 19 riski oldukça fazlalaştı. Pandemi dönemi sonrası gelen kurallar sonucunda kişilerin belli başlı sağlık kurallarını uygulaması gerekti. Ancak bu kurallar arasında bireylerin istemsizce dikkatinden kaçabilecek durum sosyal mesafe.

Virüsü Uzaklaştıran Sosyal Mesafeyi Koruma Sistemi

Sosyal mesafe kişilerin korona virüsten korunmak için uygulayabileceği en etkili yöntem. Fakat ne yazık ki kalabalık alanlarda, şehirlerde ve benzeri yerlerde bu kurallara uyulması oldukça zor. Kişiler bu gibi durumlar için Sensormatic sosyal mesafe hatırlatma cihazlarını koruyarak kendilerini koruyabilirler. Sosyal mesafe hatırlatma cihazları çeşitli birçok sebep için tercih edilebilecek, son derece güvenilir aletler arasına girmektedir.

Aktif Olarak Kullanılan Sosyal Mesafe Cihazı

Şu anda aktif olarak alışveriş merkezi, hastane ve okul gibi alanlarda mobil personel cihazları olarak kullanılmakta. Mobil personel cihazları hem o alanda bulunan kişiler için hem de gelen ziyaretçiler için kullanılmaktadır. Özellikle çalışanların ve misafirlerin korumasını sağlayan bu cihazlar kişileri sosyal mesafe ihlali olması durumunda uyarmaktadır. Sosyal mesafe uyarı cihazı kullanım alanları ise şu şekildedir;

  • Fuar
  • Oteller
  • Toplantı Salonları
  • Alışveriş Merkezleri
  • Plazalar
  • İş Yerleri
  • Hastaneler
  • Okullar
İlginizi Çekebilir:  Dijital Dönüşüm!

Sosyal Mesafe Algılama

Özellikle alışveriş merkezi ve benzeri alanlarda giriş esnasında kişilerin bileklerine takılarak kullanılan bu aletler alanın daha güvenilir olmasına yardımcı olur. Yemek alanları, sinema alanları ve benzeri toplu alanlar içinde sosyal mesafe algılama cihazları büyük bir önem taşımaktadır. Kişiler bu alana girerken bilekliklerini takarak güvenliklerini sağlayabilir ve daha sonrasında kişilerden sırayla bileklikleri alınabilir. Bu sayede ortamın güvenliği düzenli olarak korunur.

Sosyal Mesafe Algılama Sistemi Nerelerden Temin Edilir?

Sosyal mesafe uyarı cihazı fiyatları ürünün yapısına ve sayısına göre değişmektedir. Sosyal mesafe uyarı cihazı fiyatları ve modelleri tercih edeceğiniz firmaya göre değişebilir. Ancak bu tarz teknolojik cihazlar günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasına girmektedir. Siz de bu ürünleri incelemek veya temin etmek için Sensormatic sayfasını inceleyebilirsiniz.

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.