Kapat
hack
Haberler 0

Toyota, Fiat, GM, Volkswagen ve Tesla hacklendi.

Toyota, Fiat, GM, Volkswagen ve Tesla hacklendi.

157 GB boyutunda veri sızıntısının yaşandığı hack skandalından birçok firma sorun yaşıyor. Toyota, Fiat, GM ve Volkswagen‘ın da aralarında bulunduğu dev otomobil firmalarının gizli verileri sızdırılmış durumda olabilir.

Skandalda 41.000’den fazla belgenin bulunduğu sızıntıların arasında ehliyet ve pasaport bilgileri, banka bilgileri, robotik dökümanları gibi belgeler bulunuyor. Sızdırılan belgelerin en eskisi ise 2008 yılına kadar uzanıyor.

“Eski Hyperloop mühendisleri yeni proje peşinde.”

Sızıntının sebebinden bahsedecek olursak; Level One isimli Kanada merkezli bir robotik firması sebep olmuş gibi görünüyor. Kullandığı Rsync protokolünün yapılandırmalarını yapmadığı için bütün verilere herhangi bir yetkilendirme ihtiyacı olmadan erişim mümkün hale gelmiş.

hack_1

Hemen müdahale edilmiş

Upguard isimli güvenlik firması tarafından tespit edilen bu durum Level One‘a bildirilmesinin ardından gerekli düzenlemeler yapılmış fakat belgelere daha önce erişen herhangi birinin olup olmadığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

“Yapay zeka nedir?”

Ayrıca konuyla ilgili olarak Tesla, Toyota, GM, Fiat ve Volkswagen tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak

İlginizi Çekebilir:  YouTube Yeni Tasarımını Açıkladı!

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.