Kapat
mercedes_elektrikli
Haberler 0

Mercedes’in Elektrikli SUV’u Göz Kırptı!

Mercedes piyasaya elektrikli bir SUV çıkarmaya hazırlanıyor.

Şuan kullandığımız araçlar hep içten yanmalı motorlara sahip ve bu araçların kullandığı yakıtlar hem çevreyi kirletiyor hem de doğal kaynakları tüketiyor. Peki bu araçlar ileride nasıl araçlara evrilecek? Siz de elektrikli araçların yaygınlaşacağını düşünüyorsunuz değil mi?

“Volvo Polestar 2”

Almanya elektrikli otomobillerin kullanılması ve yaygın hala gelebilmesi için en çok ısrarda bulunan ülkelerden birisi. Alman hükümeti 2025 yılından itibaren ülke içerisinde elektrikli otomobiller dışında sıfır otomobil satışına izin vermeyecek. Bu yüzden Alman otomobil firmaları için elektrikli otomobil üretmek oldukça önemli bir konu haline gelmiş durumda.Bu durumda hızlı olmak ve rekabet ortamında piyasadaki yerlerini sabitleştirmek isteyen firmalar yoğun çalışma içerisinde.

mercedes_elektrikli_1

Bu firmalardan birisi de Mercedes! Mercedes hepimizin sevdiği bir otomobil markası. Son zamanlarda Mercedes de, yeni elektrikli SUV’unu 4 Eylül’de medyaya tanıtmadan önce araca dair teaser niteliğinde görüntüleri medyaya verdi.

Medyaya sızan bilgilere göre 400 HP motor gücü olacak araçta 70 kWh pil kapasitesi bulunacak ve aracın menzili de 500 km olacak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.