«
  1. Ana sayfa
  2. Otomotiv
  3. Koenigsegg Agera RS ve Bugatti Chiron Savaşı!

Koenigsegg Agera RS ve Bugatti Chiron Savaşı!

chiron

Koenigsegg Agera RS ve Bugatti Chiron resmen birbirlerine meydan okudu!

Koenigsegg ve Bugatti bilindiği üzere Hypercar üreten firmalar olarak göze çarpmaktalar. Bugatti, Volkswagen Grup altında olan bir firma olması sayesinde Koenigsegg’e göre daha fazla imkan sahibi.Koenigsegg ise İsveç’te kurulu daha küçük bir fabrikada üretilen otomobillere sahip.Peki en iyi olmak için en iyi imkanlara sahip olmak yeterli mi?

Bugatti’den gövde gösterisi

Geçtiğimiz günlerde Bugatti bir video yayınlayarak diğer üreticilere bir göz dağı verdi ve gövde gösterisi yaptı.Yayınlanan videoda Bugatti Chiron modelinin 0-400-0 değerlerine yer verildi.Aşağıda izleyebileceğiniz videoda Chiron 0’dan 400 km/sa hıza ulaşıyor ve daha sonra ise tekrar durur vaziyete kadar frenleme yapıyor. Bu değer ise 41.96 saniye!

Bu videodan sonra Koenigsegg firması Agera RS modeli ile Chiron’a karşılık veriyor.Koenigsegg tarafından yayınlanan videoda Agera RS 0-400-0 değerine yer verilmiş.Ancak videoda dikkat ederseniz eğer iki araç farklı yollarda ve farklı koşullarda denenmiş.Koenigsegg daha kötü bir pist kullanmak zorunda kalmasına rağmen 0-400-0 değeri ise 36.44 saniye.

Ancak videoda Koenigsegg bununla da yetinmeyerek Chiron’un 0-400 hızlanma değerine de kafa tutmuş. Agera RS 0-400 hızlanması 26.88 saniye iken Chiron’un değeri ise 32.6 saniye.

Agera RS gerçek bir canavar olduğunu göstermiş gibi görünüyor.Bu konudaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.İşte Koenigsegg’den gelen cevap niteliğindeki video.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *