Kapat
elektrikli_otomobil
Haberler 0

Karbon Fiber Elektrikli Otomobil Geliştiriliyor.

Tokyo Üniversitesi araştırmacıları karbon fiberden elektrikli otomobil üretecekler.

Japonya Tokyo Üniversitesi araştırmacıları karbon fiberden yapılmış elektrikli otomobil üreterek sektöre yenilik getirmek istiyorlar. Bu yeni otomobillerin ise çok hafif olacak.

Karbon fiber hafifliği

Japon hükümeti tarafından da desteklenen proje ile üretilen bu elektrikli otomobiller menzil ve motor gücünden ziyade hafifliği ile dikkat çekecekler.

Metal ve cam kullanımının oldukça sınırlı tutulduğu bu araçlarda ana şasi tamamen karbon fiber olacak. Bu sayede aracın ağırlığı yaklaşık olarak 850 kg olacak.

“Tesla için elektrikli motosiklet konsepti”

Malzeme seçiminin önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu araç için seçilen malzemeler araca esneklik sağlarken aynı zamanda şok emici özellik getiriyor. Ayrıca kullanılan malzemelerin geri dönüşüm ile üretilmesi de oldukça çevreci bir hareket olarak göze çarpıyor. Yeni nesil hafif otomobillerin 2018 yılında hazır olması bekleniyor.

Aşağıdaki videodan konsept otomobili inceleyebilirsiniz. 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.