Kapat
john
Mobil 0

John McAfee’den İddialı Telefon!

Bildiğiniz gibi biraz farklı bir adam olan John McAfee güvenlik üzerine kurulu yeni telefonunu duyurdu.Android işletim sistemi ile gelen telefon sizi hackerlardan koruyacak.

Biraz değişik bir adam olduğunu söylediğimiz John McAfee’yi bilmeyenler Windows işletim sistemi ile gelen McAfee antivirüs programından tanıyacaktır.Kimsenin belki de hiç kullanmadığı ve kendini antivirüs pogramı olarak gösteren program McAfee’nin soyadını taşıyordu.Ancak şimdiki çıkaracak olduğu telefona bu sefer adıyla yetinmeyerek soyadını da ekleyerek “John McAfee Privacy Phone” koydu.Adam seviyor ismini vermeyi demek ki ne diyelim.

Son zamanlarda skandallara neden olan özel bilgilerin sızdırılmasından sonra McAfee büyük miktarda bir yatırım ile bu telefonu ortaya çıkardığını belirtti.Telefonun Wi-Fi, GPS, Bluetooh, Kamera gibi özelliklerini fiziksel anahtarlar ile açıp kapatıyorsunuz.

McAfee telefonun hacklenemez olmadığını ancak şuanda piyasada bulunan gizlilik açısından en ileri telefon oldğunu belirtiyor.

1.100 dolarlık fiyat etiketi olan telefonun ilk hedefinin iş dünyası olması bekleniyor.Belki zamanla eğer tutarsa günlük kullanımda da rastlanabilir bir telefon olabilir.

Telefonun android kullanması androidin açıklarını barındırabilir diye düşünüyoruz.Aşılamaz olması için kendi işletim sistemine sahip olmalı diye düşünüyoruz ancak bu noktada da kendi işletim sistemine sahip BlackBerry gibi telefonlar akla geliyor.Yani açık her zaman mümkün olacaktır.

Kaynak:http://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/4/28/15459314/john-mcafee-privacy-phone-announce
İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Nasıl Ortaya Çıktı?

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.