Kapat
hyperloop one 2
Haberler 0

Hyperloop One İlk Testinde Başarılı Oldu!

Hyperloop One ilk testinde başarılı olarak fikirden gerçeğe dönüşmeye hazırlanıyor.

Hyperloop One, Nevada‘daki özel test alanında yakaladığı başarılı sonuçlar ile yetkilerin yüzünü güldürmeyi başardı! Yeni projenin kargo ve insan taşımacılığını süpersonik hızda gerçekleştirmek için elektromanyetik gücü ve mag-lev Teknolojisini kullandığı yapılan açıklamalar arasındaydı.

hyperloop one

Ne kadar Hızlı?

Yapılan testin ilk aşamasında, test alanı üzerinde manyetik kaldırma 5.6 saniye hızlandırmak için kullanıldı. Bu süre çok uzun gibi gözükebilir fakat bu sürede 70 MPH (saatte 112 Km) gibi bir hıza ulaşmayı başarmış demektir.

hyperloop one 1

Test alanında 70 MPH gibi bir hıza ulaşan Hyperloop One’ın sonradan dizayn edilen yeni bölmesinin görüntüleri de paylaşıldı.Yaklaşık olarak 9 metre uzunluğa sahip olan Hyperloop, yapısında alüminyum ve karbon fiber bulundurduğu da belirtildi. Testlerden başarılı sonuçlar alınmasının ardından daha fazla hıza ihtiyaç duyduklarını belirten yetkililer, 250 MPH (saatte 400 Km) sınırına ulaşmayı planladıkları sonraki test aşamasına geçmeyi planlıyorlar.Kısaca hatırlatmak gerekirse ulaşmak istedikleri hız 700 MPH (saatte 1126 Km).

“Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın”

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.