«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Hyperloop 3. Tünelini Fransa’da İnşa Etmeye Başladı!

Hyperloop 3. Tünelini Fransa’da İnşa Etmeye Başladı!

hyperloop

Hyperloop sessizliğini 3. tünelini inşa etmeye başlayarak bozdu.

Geçtiğimiz yılda isminden sıkça söz ettiren Hyperloop projesi 2018 yılında sessizliğe gömülmüştü. Ancak bu sessizlik artık bozuldu. Kaliforniya merkezli  Hyperloop Transportation Technologies tarafından yeni bir tünel inşaatına başlandığı duyuruldu. Elde edilen bilgilere göre 3. Tünel Fransa’da inşa edilmeye başlandı.

Bu test yolunun iki aşamadan oluşacağı paylaşıldı. 320 metre olan ilk aşamanın 2018 yılında tamamlanacağını belirten  Hyperloop Transportation Technologies ikinci aşamayı 2019 yılında tamamlayacaklarını belirtti. İkinci aşama ise 5,8 metre yüksekliğinde ve 1 km uzunluğunda olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=oUrtE5SCudM

Tamamlandığında testlerde kullanılacak olan tam ölçekli kapsül Hyperloop Transportation Technologies’in İspanya fabrikasında üretim aşamasında bulunuyor. Bu kurulan test yolu ise Avrupa’daki ilk Hyperloop test yolu olacak.

Hyperloop için kurulan diğer  test yolları  ABD’de Kaliforniya ve Las Vegas’ta bulunuyor. Hesaplamalara göre Hyperloop projesinin saatte 1223 km gibi bir hıza ulaşması bekleniyor.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *