Kapat
jet motoru nedir nasıl calısır 6
Haberler 0

Hybrid Uçan Taksi Projesi!

Hybrid uçan taksi geliştirilmek isteniyor.

Rolls-Royce hybrid uçan taksi projesi ile geleceğin ulaşımının temellerini atmak istiyor. Bu sayede taksiler daha fazla menzil sunacak.

Aslında taşımacılık sektöründe teknolojinin ilerlemesi ile geleceğin nasıl şekilleneceği merak konusu. Büyük şirketler de bu konuda geleceği kimin şekillendireceği yarışına girmiş durumdalar. Hatta büyük şirketlerin yanında start-up projeleri de yenilikçi ve pratik çözümler getirme çabası içerisinde. Ancak Rolls-Royce hybrid bir düşünce ile yakıt konusunda daha cimri projeler peşinde.

Rolls-Royce’un hybrid taksisi elektrikli olmasının da avantajıyla dikey kalkış ve iniş yapabilecek. 4-5 kişi taşıma kapasitesine sahip olacak araç için M250 gaz türbini kullanılacak. Araç 6 adet pervaneye sahip olacak ve 500 kW’lık bir güç sağlayacak.

“Volvo’dan Tesla’ya rakip geliyor.”

Uçan taksi bu teknik özellikleri ile 400 km/sa gibi bir hızla 800 km yol alabilecek. Aracın ilk uçuşunu 2020 yılında yapması planlanıyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak:https://www.techinside.com/hibrid-ucan-taksi-gelistirilecek/

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.