«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Havayı Temizleyen Bisiklet

Havayı Temizleyen Bisiklet

havayı temizleyen bisiklet

Havayı  temizleyen bisiklet geliştirildi.

Gün geçtikçe sanayileşme artıyor ve büyük şehirlerdeki havanın kalitesi giderek düşüyor.Hatta bazı büyük kentlerde hava kirliliği insan sağlığını tehdit edecek seviyelere ulaşmış durumda.

Hollandalı bir tasarımcı bu durumu fark etmiş olacak ki, kirli havayı temizleyen bir bisiklet tasarladı.

havayı temizleyen bisiklet 2

Çin’de hava kirliliği insan sağlığını tehdit edecek boyutlara gelmiş durumda ve bu sorunu çözmek için maskeler geliştiriliyor ancak bu çözümler de kalıcı olmamakla birlikte yeterli değil.İşte bu noktada havayı temizleyen bisikletler ortaya çıkmış durumda.

Ülkeye yayılacak

Dünya Ekonomik Forumu’nun Çin’deki son zirvesinde açıklanan işbirliği ile Çinli bisiklet paylaşım şirketi OFO, projenin ülke genelinde yayılmasında etkili bir rol oynayacak.

“Dünyanın en büyük yüzen güneş santrali”

Çevreci bisikletler sistem olarak, ön tarafa monte edilmiş bir modül ile havayı toplayacak, hava filtresi karbon içeriğini azaltacak ve sürücünün bulunduğu yönden temiz havayı dışarı verecek. Bu da bir döngü yaratacak ve hava temizlenecek.

havayı temizleyen bisiklet 3

Çalışmaları başlayan Smog Free adlı projede, “test yap, hata yap, öğren ve yükselt” adımları izlenecek ve proje ülke geneline yayılacak.Günlük 3 milyon kişinin bisiklet kullandığı Çin’de bu büyük bir etki yaratabilir.

“Facebook sayfamız için tıklayınız”

Şirket bu yıl Hindistan’da Smog Free Tower projesi kapsamında kuleler ile havayı temizleyecek.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *