Kapat
festo
Haberler 0

Festo Yeni Biyonik Robotlarını Tanıttı!

Festo yeni biyonik robotları ile her zamanki gibi herkesi şaşırtmayı başardı.

Festo, firma olarak birçok işler yapmasına rağmen gündeme daha çok doğadan esinlenerek geliştirdiği biyonik robotlar ile geliyor. Bu sefer de karşımıza bilimsel adı “Cebrennus rechenbergi” olan ve halk arasında “taklacı örümcek” olarak anılan örümceğe benzeyen biyonik robotu ile çıktı.

festo_1

 

Burada izleyeceğiniz videoda ilham kaynağı olan örümceğin ne kadar akrobatik olduğunu görebilirsiniz.

Firma bu örümceği ilham kaynağı olarak kendisine almış ve taklit etmeye çalışmış. Festo tarafından geliştirilip üretilen robotu hemen buradaki videoda izleyebilirsiniz.

Eğer videoyu izlediyseniz fark edeceksiniz ki doğayı taklit etmek oldukça zor ve uzun uğraşlar gerektiren bir iş. Gerçek bir örümcek gibi hareket etmesini sağlamak ve o estetiği kazandırmak uzun yıllar süren ve maliyetli bir iş olacaktır.

“Boston Dynamics’ten Atlas ile tanışın!”

Ancak Festo ve Boston Dynamics gibi firmaların varlığı robot endüstrisinde ilerlemeleri her zaman için hızlı tutacaktır. Bu rekabet beraberinde gelişmeyi de getirecektir. Zaman ve teknoloji neler getirecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.