Kapat
facebook'un yapay zekaları
Bilim 0

Facebook’un Yapay Zekaları Kendi Dillerini Yarattı!

Facebook’un yapay zekaları kendi aralarında konuşurken gizlice kendi dillerini yarattılar.

Facebook yapay zekaya kafayı takmış durumda.Yapay zeka geliştirme laboratuvarı olan FAIR, çok ilginç bir buluşun altına imza attı.Araştırmacılar Chatbot adı verilen sistemleri geliştirmeye çalışırken beklenmedik bir şey buldular.İnsanlarla konuşması için geliştirilmekte olan bu yapay zekalar kendi dillerini yarattılar.

“En son yazılardan ilk siz haberdar olmak isterseniz buraya tıklayarak Facebook sayfamıza ulaşabilir ve sayfamızı beğenebilirsiniz”

yapay zekalar 2

Makina öğrenme algoritması ile oluşturulan dil sayesinde yapay zekalar daha rahat iletişim kurmaya ve diyalog haline geçmeye başladılar.Bir tek satır bile kod eklenmeden gelişen bu olay ile chatbot teknolojisi bir adım daha ileriye taşınacak.

“Yapay zeka karşısında ne yapabiliriz?”

Her geçen gün daha da bilinçli akıllı hale gelen yapay zekalar, gelecekte kendi dillerini oluşturabileceklerini gösterdiler.Acaba Stephen Hawking bizi uyarırken haklı mıydı?

Kaynak

İlginizi Çekebilir:  Ejderha Derisi Nedir?

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.