«
  1. Ana sayfa
  2. Askeri
  3. Vought F4U Corsair

Vought F4U Corsair

f4u corsair

Tarihin en iyi hava muharebe uçaklarından F4U Corsair!

F4U Corsair, Chance Vought Aircraft tarafından tasarlanmıştır.ABD’nin elinde bulunan hava muharebe uçağı tarihin en iyilerinden olarak kabul edilir.F4U Phantom’dan sonra ABD tarihinin en uzun imalatta kalan avcı uçağıdır.

“North American F-86 Sabre”

F4U tasarlanırken asıl amaç rakip avcılardan daha büyük motora sahip, daha güçlü ve daha büyük pervaneli bir uçağa sahip olmaktı.Prototip olarak tetst edilirken 660km/h hıza ulaşarak ABD tarihinin en hızlı avcı uçağı olmuştur.

ABD Deniz Piyade Kolordusu

1938 yılında ABD Deniz Piyadeleri için geliştirilen F4U, oldukça düşük dönüş oranına sahipti.Ancak yüksek tırmanma oranı ve çok hızlı roll yapabilme yeteneği sayesinde it dalaşındaki dönüş yetersizliğini örtmeyi başardı.Solomon adalarında şans tanınan avcı, 11:1 gibi bir oran yakalayarak düşmana karşı üstünlük sağladı.

ABD Deniz Kuvvetleri

ABD Deniz Kuvvetleri 1944 kasımından itibaren uçak gemilerinde yerini aldı.1945 yılından itibaren büyük savaşlarda büyük görevler üstlendi.

“Mikoyan-Gurevich MiG-15”

1952 yılının Aralık ayına kadar 12.571 adet üretildi.

F4U Corsair fotoğrafları

f4u corsair 4

f4u corsair 6

f4u corsair 5

f4u corsair 2

f4u corsair 3

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *