Kapat
elon musk ve tunel projesi
Teknoloji 0

Elon Musk’ın Tünel Projesinden İlk Görseller!

Elon Musk çılgın tünel projesi ile ilgili ilk görsel ve videoları paylaştı!

Bildiğiniz gibi Musk sürekli olarak çılgın projeleri ile gündeme gelen bir girişimci.Bu sefer ise daha önce de haberini paylaştığımız Elon Musk ve çılgın tünel projesi ile ilgili görseller ortaya çıktı.

Trafik sorununa oldukça yenilikçi bir çözüm bulmak için ortaya atılan proje için Elon Musk oldukça yoğun çalışıyor.

Elon Musk’tan Yeni Çılgın Tünel projesi

Bahsi geçen tüneller ile alakalı ‘Boring Company‘ adında bir şirket kuran Elon Musk’ın, şirketi ile alakalı olarak daha önceden şirkete ait dev makinelerin de olduğu pek çok görsel ve belge sızdırılmıştı. Şimdi ise Musk, Boring Company şirketi ve bu şirketi ile açmaya başladığı tüneller ile alakalı bilgileri bizzat kendi, Instagram hesabı üzerinden paylaşmış durumda.

Şirketin bünyesindeki Boring 1 (ya da Gorot) adlı dev tünel kazma makinesinin de fotoğrafını paylaşan Elon Musk, 87.940 kilometre karelik Los Angeles’ın tamamını kapsayacak genişlikte tüneller oluşturmayı planlıyor. Söz konusu makine, her ne kadar son teknoloji ürünü olsa da ilerleme hızı oldukça yavaş. Ancak Musk’ın hedefleri arasında bu makinenin hızını 10 kata kadar arttırmak var.

İşte Musk’ın Instagram Hesabından Paylaştığı Görseller

Entry hole, staging area and starting tunnel for Boring Machine 1 (aka Godot) now complete

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Görsellerde sorun yaşayan olursa buradan Musk’ın Instagram hesabına ulaşabilir.

Tünel projesi her ne kadar heyecan verici olsa da deprem durumlarında felaket senaryolarına yol açabileceğini söyleyenler de var.Ancak Musk tünellerin her türlü deprem durumunu göz önüne alarak geliştirdiklerini belirtmişti.

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.