Kapat
camaro
Haberler 0

Chevrolet Tarafından Drag Yarışları İçin Üretilmiş Elektrikli Camaro!

Chevrolet drag yarışlarını değiştirmek mi istiyor?

Hepimiz drag yarış denilince aklında çok güçlü motorları olan hatta o kadar güçlü ki arabanın önünü bile kaldıran araçla hayal ederiz. Üstüne bir de yüksek bir motor sesi olursa tabi ki çok heyecanlı olur. Ancak Chevrolet aklımızdaki bu algıyı süper güçlü elektrikli bir Camaro üreterek değiştirmek mi istiyor?

camaro

Chevrolet yeni konsept Camaro’sunu tanıttı

Chevrolet tarafından tanıtılan araç zaten yeni bir model değil. Camaro’nun performans paketi 800 voltluk bir batarya ile buluşturulmuş. Bu voltaj miktarı, Chevy Volt ve Tesla’nın iki katı. Sahip olduğu elektrikli motor 700 beygir güç ve 600 Nm tork üretebiliyor. Drag yarışlarındaki çeyrek mil uzunluğundaki bir yolu 10 saniyede tamamlayacağına inanılıyor.

“Dünyanın en büyük yolcu uçakları”

İdeal ağırlık dağılımı için Chevrolet 200 voltluk 4 pil kullanarak, bunları eşit şekilde otomobile dağıtmış.

Şirketin yaptığı bu girişim genel anlamda olumlu karşılandı ve elektrikli araçların drag dünyasındaki rolü konusunda oldukça heyecanlılar. Ancak bununla beraber drag yarışlarının benzin, duman ve güç içerisinde devam etmesini savunanlar da var.

 

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.