«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Çalışanı Olmayan Mağazalar

Çalışanı Olmayan Mağazalar

çalışanı olmayan mağazalar 2

Çalışanı olmayan mağazalar çok uzakta olmayabilir.

Starbucks mobil sipariş sistemini 2015’te devreye soktu. Özellikle yoğun yerlerde müşteriler sıra beklememek için mobil uygulamadan sipariş vermeye ve ödeme yapmaya başladı. Uygulamanın çokça kullanılmaya başlamasıyla
birlikte bu defa sanal kuyruk oluşmaya başladı. Çözüm olarak sadece mobil uygulamayla sipariş verilebilen Starbucks açıldı. Başarılı olması halinde yaygınlaştırılacak olan bu mekanlarda siparişinizi alacak kimse yok.

çalışanı olmayan mağazalar
Bu durum geçtiğimiz günlerde Amazon’un tanıttığı yeni fiziksel mağaza modelini akla getiriyor. Amazon Go adı verilen bu modelde mağazaya girip çeşitli teknolojilerin yardımıyla istediğiniz ürünü alıp ödeme yapmadan çıkıyorsunuz. Sistem aldıklarınızı takip edip hesabınızdan düşüyor. Bu gibi yenilikler geleceğin tüketim ve alışveriş kültürü hakkında önemli ipuçları veriyor.

 

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *