Kapat
paslanmaz_celikten_sabun
Bilim 0

Bitmeyen, Paslanmaz Çelikten Sabun Rub-Away

Hiç bitmeyen bir sabun düşünün ancak paslanmaz çelikten!

Kişisel temizlik insanlar için oldukça önemli bir konu. Hepimiz kişisel temizliğimizi yaparken sabunlar kullanmaktayız. Ancak sabunlar kullandıkça biterler ve yerine yenisini almak zorunda kalırız. Fakat Amco markası bu sorunu ortadan kaldırarak hiç bitmeyen bir sabun üretti. Hem de paslanmaz çelikten.

Firma olarak daha çok metal maddeler üzerine ürünler geliştirip üreten firma oldukça enteresan bir hamle ile sabun üretti. Ürettikleri sabun da hiç bitmeyecek ve paslanmaz çelikten.paslanmaz_celikten_sabun_1

Hiç bitmeyecek şekilde üretilen sabun içerisinde sülfürik asit bulunan soğan, sarımsak ve balık gibi gıdaların çıkardığı yoğun kokuyu yok ediyor. Sabun içeriğinde buluna materyaller sayesinde bu kokuların yok edilmesini sağlıyor. Ayrıca bunu için ellerinizi ovalamaya da gerek duymuyorsunuz.

Rub-Away’in bir diğer avantajı da sadece el temizliği için sınırlı olmaması. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan sabun aynı zamanda bulaşık makinalarında da kullanılıyor.

Kaynak: https://www.psfk.com/2017/07/stainless-steel-used-to-create-never-ending-soap.html

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.