«
  1. Ana sayfa
  2. Bilim
  3. Bitmeyen, Paslanmaz Çelikten Sabun Rub-Away

Bitmeyen, Paslanmaz Çelikten Sabun Rub-Away

paslanmaz_celikten_sabun

Hiç bitmeyen bir sabun düşünün ancak paslanmaz çelikten!

Kişisel temizlik insanlar için oldukça önemli bir konu. Hepimiz kişisel temizliğimizi yaparken sabunlar kullanmaktayız. Ancak sabunlar kullandıkça biterler ve yerine yenisini almak zorunda kalırız. Fakat Amco markası bu sorunu ortadan kaldırarak hiç bitmeyen bir sabun üretti. Hem de paslanmaz çelikten.

Firma olarak daha çok metal maddeler üzerine ürünler geliştirip üreten firma oldukça enteresan bir hamle ile sabun üretti. Ürettikleri sabun da hiç bitmeyecek ve paslanmaz çelikten.paslanmaz_celikten_sabun_1

Hiç bitmeyecek şekilde üretilen sabun içerisinde sülfürik asit bulunan soğan, sarımsak ve balık gibi gıdaların çıkardığı yoğun kokuyu yok ediyor. Sabun içeriğinde buluna materyaller sayesinde bu kokuların yok edilmesini sağlıyor. Ayrıca bunu için ellerinizi ovalamaya da gerek duymuyorsunuz.

Rub-Away’in bir diğer avantajı da sadece el temizliği için sınırlı olmaması. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan sabun aynı zamanda bulaşık makinalarında da kullanılıyor.

Kaynak: https://www.psfk.com/2017/07/stainless-steel-used-to-create-never-ending-soap.html

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *