Kapat
katil_robotlar
Haberler 0

Avrupa Birliği Katil Robotlar İçin Yatırım Yapıyor Olabilir Mi?

Katil robotlar için yatırım yapılıyor olabilir.

Birçok teorisyene göre 3. Dünya Savaşı öyle çok uzakta değil. Bunu değerlendiren  Avrupa Birliği katil robotlar için büyük miktarları gözeden çıkarabilir.

Resmi olarak Lethal Özerk (LAWs) olarak bilinen bu silahlar herhangi bir insan müdahalesine ihtiyaç duymadan yapay zeka yardımı ile insanları öldürebiliyor.

“Uber’in uçan taksisi görüntülendi.”

Brüksel bu tutuma karşı çıkıyor olsa da Avrupa Birliği bunu pek umursuyor gibi görünmüyor. AB savunma fonu, alınan karara göre milyonlarca Pound değerinde bir miktar parayı ölüm silahlarına yatırabilir.

katil_robotlar_ab

AB Savunma fonu bilindiği üzere AB askeri özerkliğini belli etmek amacı ile kuruldu. Ama yakından hatırlayacağınız üzere İngiltere AB’den ayrılma kararı almıştı. Ayrılma kararı alan İngiltere’nin buna rağmen fona katkı yapmaya devam ettiği yönünde söylentiler var. Tartışmalar devam etmekte ve bu projeye karşı çıkan 3 milletvekili olan Max Andersson, Jan Philipp Albrecht ve Bodil Valero bu tür bir projenin insanlığın geleceği için tehdit oluşturduğu görüşünde.

Sizin düşünceleriniz neler?

Kaynak
İlginizi Çekebilir:  Karşınızda TRT Arşiv!

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.