Kapat
atlas
Haberler 0

Atlas İle Tanışın!

Boston Dynamics’in en çok övündüğü robotlarından biri olan Atlas ile tanıştınız mı?

Google’ın yakın zamanda bağlantısını kopardığı Boston Dynamics ürettiği robotlar ile oldukça ünlü bir şirket olarak göze çarpıyor.Bu robotlardan en yetenekli olanlardan biri de Atlas.

ABD’de bulunan ünlü teknoloji şirketi Boston Dynamics, birçok farklı alanda ve farklı çalışmalarda kullanılmak üzere robotlar üretiyor.En güncel robotlarından birisi olan Atlas arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılmak amacıyla üretildi.Robotun en göze çarpan özelliklerinden birisi ise gerçek bir insan gibi ters takla atabilmesi. Şirketin en ileri teknolojiyle donatılan robotu her seferinde başaramasa da ters takla atabiliyor.

“Handle ile tanışın!”

Şirket tarafından yayınlanan bilgilere şirketin en son teknoloji ve güncel olan robotu Atlas olduğu belirtiliyor.İlerleyen zamanlarda ise Atlas’a ne gibi yetenekler eklenecek hep birlikte göreceğiz.

Atlas’ın yeteneklerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.