Kapat
aselsan_yeni
Askeri 0

ASELSAN Yeni Silahı İle Rekor Kırdı!

ASELSAN yeni silahı ile ses hızını geçti.

ASELSAN yeni geliştirdiği silah sistemi ile rekor kırarak tarihe geçti. Savunma sanayimizin başarılı firmalarından olan ASELSAN elektromayetik fırlatma sistemi üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni geliştirilen savunma sistemi olan Tufan bildiğiniz üzere geçen sene Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı‘nda görücüye çıkmıştı.

“Otokar Kale ve Özellikleri”

Yeni silah sistemi yapılan testler sonucunda bir rekora imza attı. Ses hızından 6 kat daha hızlı olan silah sistemi Konya’da gerçekleştirilen testte ses hızından 9 kat daha hızlı olduğu paylaşılan raporla kamuoyuna bildirildi.

aselsan_yeni_tufan

Tufan Elektromanyetik Fırlatma Sistemi, 3 bin metre namlu hızına ulaştı. Testlere Savunma Başkanı da katıldı. Tufan daha uzun menzillere atış yapabilecek. Şimdiden birçok rakibinden daha iyi olan sistem ileride hava savunması için oldukça önemli bir rol alabilir.

Kaynak

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.