«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Aradığınız Karakteri Bulamadıysanız Çizin

Aradığınız Karakteri Bulamadıysanız Çizin

aradığınız karakteri bulun

Aradığınız karakteri bulamıyor musunuz?O zaman çizerek bulmaya ne dersiniz?

Bilgisayarda her gün kullandığınız karakterlerin yanı sıra bazen de özel karakterlere ihtiyaç duyarsınız. Ama bunları nereden bulup da metnin içine kopyalayacağınızı da bilemezsiniz. Mesela “phi” sayısının sembolü olan “ϕ” karakterine ihtiyacınız var. Bu karakteri nasıl bulup da ekrana yazdıracaksınız? Shapecatcher adlı site bunun için harika bir yöntem bulmuş.

aradığınız karakteri phi

Siteye giriyorsunuz, yukarıda yer alan küçük kutuya fareyle ihtiyacınız olan sembolü çiziyorsunuz ve alttaki Recognize yazısına tıklıyorsunuz. Site bulduğu benzer
tüm karakterleri alt alta sıralıyor. Bundan sonra tek yapmanız gereken ilgili karakteri kopyalayıp 
metne yapıştırmak. Dilerseniz karakterin hangi amaçla kullanıldığı ve klavye yardımıyla bu karakterin nasıl görüntülenebileceği gibi detaylara da erişebiliyorsunuz. Şu an için veri tabanında 11 binden fazla karakter var. Birkaç deneme yaptım, gerçekten de nefis çalışıyor.

Kullanmak için www.shapecatcher.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *