«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Yapay Zeka İşlemcisi Geliştiriyor!

Apple Yapay Zeka İşlemcisi Geliştiriyor!

Apple yapay zeka

Apple ve üstün teknoloji ürünleri şimdi de karşımıza yapay zeka desteği ile gelebilir.

Bloomberg tarafından Apple hakkında yapılan habere göre şirket akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştırmak adına yapay zeka desteği ile sağlam bir adım atabilir.

Apple, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü iPhone 7’lerde A10 işlemci kullanmıştı. Hız ve satabillik konusunda tüketicisin memnun eden A10’lar 4 çekirdeğe sahipti. Rakiplerinin Apple’a cevap vermesi uzun sürmedi ve Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisiyle, amiral gemilerin hızına hız kattı.

“Robotlar dokunma hissi kazanıyor.”

A11 işlemcisi ile teknoloji dünyasının standart işlemci tanımlarını yedinden yaptırma peşinde: Normalde yonga içerisinde bulunan GPU ve ana işlemcinin yanında yeni bir yapay zeka (AI) işlemcisi geliştiriliyor!

apple yapay zeka islemci

Bilgilere göre bu teknoloji henüz test aşamasında ve iPhone 8’den sonraki cihazlarda kullanılması bekleniyor.

Sadece bu iş için çalışan üçüncü bir yonga birimi olması demek telefonun hızının artması, pil ömrünü uzatması ve kablosuz bağlantı hızlarını geliştirmesi anlamına geliyor.Tabiki bu muhteşem adımı elbette Qualcomm ve Samsung’u da harekete geçirecektir.

 

Kaynak

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *