«
  1. Ana sayfa
  2. Bilim
  3. ANSYS Fluent Nedir?

ANSYS Fluent Nedir?

ansys fluent logo

ANSYS ile katı modellerin yanı sıra akışkanlar üzerinde çalışma ve analizler yapılabilir. ANSYS Fluent ile yalnız sıvılar değil, gaz ve yarı akışkan haldeki maddelerin simülasyonu da yapılabilir. Uçak kanatları üzerindeki hava akışı, bir canlıdaki dolaşım sistemi, türbinlerdeki akış, bina tesisatı içerisindeki su akışı ANSYS programı ile kolaylıkla modellenebilir.

 

ANSYS programı akış içeren tüm mühendislik alanlarında kullanılan genişmiş akışkanlar dinamiği hesaplamaları yapabilen modüle sahiptir. Dünya üzerinde uçak, gemi ve otomobil gibi taşıtların hava ve su ortamında analizinin yapılması için kullanılan ANSYS, bir akışkan gibi hareket eden sayısal ağların oluşturulması ve analizlerinin yapılması ile kapsamlı bir akış simülasyonu yapılabilir.

“ANSYS mechanical nedir?”

ANSYS programı ile elektromanyetik simülasyonlar da yapılabilir. Elektrikle çalışan motor gibi elektrikli makinelerin performansları, elektriğe bağlı olarak oluşan manyetik alanın görüntüsü, elektriksel ısınma analizleri, manyetik kuvvetlere bağlı oluşan etkilerin analizleri de ANSYS programı ile yapılır.

,

Bir Cevap Yaz

Hasan Esad Hakkında

avatar

Hasan Esad

makine mühendisliği mezunu olup halen makine mühendisliğinde yüksek lisansa Ayrıca gedik üniversitesinde kaynak mühendisliğine devam etmekteyim. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yazılarım için soru ve görüşlerinizi bekliyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *