Kapat
android o
Mobil 0

Android O ile Bildirim Paneli Değişiyor

Android O sürümü ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların bildirim panelinde oldukça farklı değişiklikler yapılmış.

Android O sürümü için geliştirici sürümü bugün yayınlandı.Yayınlanan sürüme bakacak olursak bildirim paneli oldukça değişmiş ve tasarımsal olarak daha güzel ve görsel bir hale bürünmüş.Android bu güncelleme ile bildirim panelinde sert geçişler yerine saydamlık içeren bazı farklılıklar kullanmış gibi görünüyor.

“WhatsApp 3 yeni özelliğe kavuştu.”

 

android o panel

Bu sayede bildirim paneli üzerinde beliren yazılar daha şık bir hal almış.Tasarımsal olarak oldukça farklı ve alışılmış Android sıkıcılığından kurtarılmaya çalışılmış.

android o saydam

Google Play Müzik, Spotify ve Youtube gibi uygulamaların bildirim ekranları bu sistemden faydalanabilecek.

Şuan için belirtilen uygulamalar bu özellik ile gelecek olsa da ileride diğer uygulamalar da bu tasarıma geçecek ve daha hoş bir tasarıma bürünecektir.Ayrıca YouTube Red ve Google Chrome da gelecek sürümde arka planda video oynatma özelliğine sahip olacak.

Kaynak

İlginizi Çekebilir:  İlk Hybrid Audi ABT Audi RS6-E İle Tanışın!

Hüseyin KUZU {Hüseyin KUZU}

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.