«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Acil Durum Yüzüğü

Acil Durum Yüzüğü

acil durum yüzüğü

Acil durum yüzüğü ile acil durumlarda kolayca yardım isteyin.

Acil durumlarda polisi ya da yakınlarınızı akıllı telefon kullanarak aramaya çalışmak yeterince hızlı olmayabilir. Tuş kilidini açmak, rehberden kişiyi bulmak bazen çok zor olabiliyor. Nimb firmasının geliştirdiği teknolojik yüzük bu soruna güzel bir çözüm sunuyor.

acil durum yüzüğü 2

Bluetooth ile telefona bağlı olan yüzük, üzerindeki minik bir tuşa basıldığında önceden belirlenmiş listedeki kişilere acil durum iletisi gönderiyor. Gönderilen iletide konum bilgileriniz ve genel profil bilgileriniz bulunuyor. Hatalı kullanımları önlemek için tuşa 3 saniye basılı tutmak gerekiyor. Bu sürenin sonunda yüzük titreyerek size uyarı veriyor. Yine de yanlışlıkla basarsanız, 30 saniye içerisinde telefon uygulamasına bir kod girerek iptal edebiliyorsunuz. Yüzüğü geliştirenler işi bir adım öteye taşımış ve zorla iptal ettirilmesine karşı ikinci bir kod tanımlama özelliği eklemiş.

“Pasaport sırası beklemeye son”

Eğer gönderilecek acil durum iletisini iptal etmeye zorlanırsanız bu ikinci kodu girerek iletinin gönderilmesini iptal etmiş gibi görünüyorsunuz, ama arka planda uygulama iletiyi gönderiyor. Yüzük tek şarjla iki hafta kullanılabiliyor. Ön sipariş aşamasında olan ürün önümüzdeki günlerde 500 TL civarında bir fiyatla satışa çıkacak.

Bir Cevap Yaz

Hüseyin KUZU Hakkında

avatar

Hüseyin KUZU

Makine Mühendisi ve Teknik İçerik sitesinin kurucu ortağıyım. Teknik konularda oldukça ilgili ve araştırmayı severim.Teknik ve güncel konularda sizleri bilgilendirici yazılar ile buluşturmak için elimden geleni yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *